Dnes 3. března 2020 nabyl účinnosti nový realitní zákon. Realitního makléře už nemůže dělat každý – NEZÁVISLÝ REALITNÍ MAKLÉŘ – DAGMAR BÁČOVÁ

Dnes 3. března 2020 nabyl účinnosti nový realitní zákon. Realitního makléře už nemůže dělat každý

Dejte si pozor na svoje nemovitosti!
Říjen 16, 2019
Dopad novely AML zákona na realitní trh
Květen 21, 2021

Dnes 3. března 2020 nabyl účinnosti nový realitní zákon. Realitního makléře už nemůže dělat každý

 

Poctiví realitní makléři zákon vítají. Práce makléře je hodně náročná a bez vzdělání a dostatku zkušeností může amatér způsobit velké škody.

Nemovitosti nejsou rohlíky

Je důležité, abyste byli po celou dobu prodeje Vaší nemovitosti doprovázeni zkušeným a kvalitním odborníkem, kterému můžete důvěřovat a který ví naprosto přesně, co a proč dělá.

Makléř musí být nejen obchodník, ale i psycholog a také specialista na marketing.

Zeptejte se makléře, jaké má zkušenosti a vzdělání

Pro výkon makléřské profese je v současné době nezbytné odborné vysokoškolské vzdělání nebo středoškolské vzdělání s tříletou praxí. Ti ostatní, kteří se chtějí této profesi věnovat, musí projít zkouškou odborné způsobilosti.

Výsledkem úspěšného složení této zkoušky je osvědčení se státním znakem, který obdrží úspěšný absolvent zkoušky, Ministerstvo pro místní rozvoj a autorizovaná osoba, v tomto případě Asociace realitních kanceláří ČR.

Další zákonnou povinností makléřů je mít sjednané profesní pojištění. Každý člen Asociace realitních kanceláří ČR měl profesní pojištění zřízeno již dávno před účinností nového realitního zákona, jelikož je to jedna z podmínek členství.

Pro úspěšný prodej vaší nemovitosti věnujte pozornost pečlivému výběru realitního makléře.

 

Comments are closed.